Blog
10 Érdekesség, amit biztos nem tudtál
A Világ tele van érdekességekkel, mindig lehet mit felfedezni, tanulni. Összegyűjtöttünk Nektek 10 meghökkentő tényt.

- Az iPhone-nak nagyobb lehet a teljesítménye, mint a NASA számítógépeinek: Amikor először megjelent az iPhone, akkor erősebb volt, mint azok a számítógépek, amelyeket a NASA 1969-ben, a holdra szállás idején használt.
- Tüdőnk felülete egy háromszobás lakás alapterületével egyezik meg: Az emberi tüdőben található léghólyagok tulajdonképpen apró, levegővel teli zsákocskák, amiknek a száma 300 millió is lehet, egy-egy tüdőfélre vetítve. Amennyiben valamennyiből távozna a levegő, majd kiterítenénk őket, akkor nagyjából 75 négyzetmétert fednének le.
- A csigának több foga van, mint a cápának: Fajtól függően, egy cápának 180-400 foga lehet. A kerti csiga azonban reszelős felületű nyelvvel (radulával) rendelkezik, ami azt jelenti, hogy 12-20 ezer, sorba rendezett foggal rendelkezik.
- Vámpír múzeum - Franciaország: Ebben az igazán bizarr múzeumban minden megtalálható, ami a vámpír-kultuszhoz köthető! Jelmezek és bábuk mellett egy rakat kéziratra, szoborra és minden más érdekességre bukkanhatunk ha felakarjuk fedezni Párizs vámpírisztikus oldalát.
- Testünk minden percben 24 millió sejtet termel, ami azt jelenti, hogy minden 13. percben "előállítjuk" az USA teljes lakosságát - sőt még többet is.
- A filmek előzeteseit eredetileg a lejátszott filmek után vetítették, innen ered az angol "trailer" (utánfutó) megnevezés.
- Mexikó egyes kristálybarlangjaiban 300 méter mélyen akár busznyi méretű kristályokkal is találkozhatunk.
- A béka nem tud anélkül nyelni, hogy becsukná a szemét, mivel a szemgolyói segítségével nyomja le a falatot a gyomrába.
- A koalák ujjlenyomata megegyezik az emberi ujjlenyomattal: Még az igazán erős mikroszkóppal is nehéz észrevenni a koala és emberi ujjlenyomat-mintázata közötti különbséget. A tudósok úgy gondolják, hogy a koalák esetében ez a mintázat segít a kapaszkodásban, ami azért fontos, mert a koala az ágakba kapaszkodva nyúl ki a levelekért, amikkel táplálkozik.
- Amikor zavarba jövünk, bevörösödik a gyomrunk: Amikor zavart érzünk, feszengünk, akkor a szervezetünk intenzív adrenalintermelésbe kezd. Ez a hormon élénkíti a vérkeringést, aminek eredménye az, hogy a gyomrunk ugyanúgy "elpirul", mint az arcunk.